App Store’da Reklam Dönemi Başlıyor!

Apple tarafından geliştirmeleri sürdürülen App Store için yeni bir dönem başlayacak. Apple tarafından yapılan resmi açıklamalarda App Store üzerinde reklam yayınlarına başlanacağı belirtilirken alınan bu karar ile birlikte Apple yeni bir gelir kalemini de yaratmayı başarmış durumda. Sadece geçtiğimiz yıl içerisinde 100 milyar indirilme sayısını geçmeyi başaran App Store, gelecek zamanlarda reklam gösterimleri ile birlikte reklam verenler için de ideal bir platform olacak.

Reklamlar 5 Ekim’de Başlıyor!

App Store’da reklam döneminin 5 Ekim tarihi itibariyle başlayacağı belirtilirken yapılacak Beta testlerinin ardından tüm kullanıcılar için reklam gösterimlerine başlanacak. Kişilerin özellikle arama kutusu üzerinden yapacağı aramalar sonrasında en üstte sponsor reklamlar yer alacak. Bu açıdan Google Play Store’da da uygulandığı gibi farklı bir reklam metodu App Store üzerinde başlatılmış olacak.

Arama Bölümü İlgi Görüyor

Konuyla ilgili farklı istatistiki bilgiler de yapılan açıklamada paylaşılırken özellikle AppStore kullanımlarının kişilerin daha çok arama üzerinden gerçekleştirdiği belirtildi. Bu bakımdan AppStore üzerinden herhangi bir uygulamayı indirmek isteyen kişiler uygulamayı direk arama bölümünden arayarak buluyor ve bu açıdan da Apple tarafından geliştirilecek olan reklam servisi sayesinde reklam verenler kullanıcılara direkt arama bölümü üzerinden ulaşarak indirme sayılarını daha da arttırma imkanı elde edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir